Öregisten

„Nem az ÚR keze rövid ahhoz, hogy megsegítsen, nem az ő füle süket ahhoz, hogy meghallgasson,  hanem a ti bűneitek választottak el titeket Istenetektől..." (1-2a.)

Annyira szószerint fogok idézni, hogy az már fáj, legalábbis egyre nehezebben veszem a levegőt, mert az első húsz percben zokogtam, a következő húszban pedig kombináltam ezt a fuldoklásszerű röhögéssel. Mindenki felé kinyilvánítjuk, hogy a vallás, és hit, annak minden spirituális információja, beleértve ebbe a látszólag letűnt korok mágikus cselekedeteit is jelen vannak tanításainkban. Tehát a misztika és a mágia képviseletét is teljes joggal látjuk el, beleértve ebbe minden lélek személyes inkarnálódási valóságát is. Az inkarnáció számunkra konkrét és valós. Mi vagyunk az egyedüli nem földi egyház. Rajtunk kívül nincsen más ilyen. Minket az Öregisten, a Magyarok Istene küldött a Föld nevű bolygóra. (Ezoterikus Tanok Egyháza - Az Öregisten Egyháza hitvallás) Nem elemzem, de érdemes neki esni az egész anyagnak, tanulságos, hogy mekkora a sötétség. Csak írd be a gugliba, hogy Öregisten, sírva fogsz te is zokogni.  Több szempontból is tanulságos ez a kis hitvallás, az embertelen ostobaságon túl. Ma a legfontosabb kép, ami bennem megmaradt, az "csak" annyi, hogy mit is gondolunk mi az Istenről?! Öregisten, meg kaporszakállú, meg ki tudja még mi... Elképzeljük, hogy milyen tulajdonságai vannak, meg azt is, hogyan lép be az életünkbe. Nem kell előre gondolkodnunk, mert igen nagy csalódás érhet minket. Isten nem olyan, mint azt néha gondoljuk. Nem azok a motivációi és nem azok a módszerei, amit mi eltervezünk.