1Tim 3:1-7

„Mert ha valaki a maga háza népét nem tudja vezetni, hogyan fog gondot viselni az Isten egyházára?” (5.)

A következő felhívás érint minden olyan embert, aki vezetni hívatott: céget, klubbot, családot, intézményt vagy éppen egy gyülekezetet. Pál apostol, ez úton újra meghirdeti a népszerű vezetőképző mesterkurzus egyetlen egy alkalmát, amelyen a vezetéselmélet és vezetéstechnika legfontosabb alapjait lehet elsajátítani. A képzés alig 3 perc önálló szövegértést és feldolgozást foglal magába, a tananyag a Timóteushoz írt első levél 3. része, vezérgondolat ennek a résznek az 5. verse. A vezetés legfontosabb fogalma a hitelesség, amely megspórolhatatlan annak, aki jó vezető akar lenni. A hitelesség mérésének első és legfontosabb helyszíne a család, minden más csak ez után következik. Természetesen a kurzus keretein belül csak a gyülekezetvezetőkre, vagyis lelkipásztorokra és presbiterekre tudunk koncentrálni, de az ő szolgálatuk tanulságait minden más vezető is a magáénak tudhatja. A jó vezető képességeit és jellemének lényeges vonásait a családban kell, hogy megmutassa, a saját háza népe között, barátai esetleg munkatársai előtt. Ha ebben a közegben és ebben a szerepben képes megállni a helyét, akkor van esélye annak, hogy nemcsak jó, hanem hiteles vezető is legyen. Nincs annál hiteltelenebb vezető, mint aki, miközben hatalmas dolgokat visz véghez a világ szeme előtt, közben otthon nem lehet rá számítani, nem törődik a gyermekeivel, nem figyelmes és gondoskodó a feleségével, vagyis otthon nem igazi vezető. Ennek a vége a kudarc, először otthon aztán, amikor az mindenre rátelepszik, akkor majd más színtereken is ugyanaz az otthoni kudarc fog bekövetkezni. A hitelesség otthon kezdődik. Mindig.